דף הבית / כללי / משחקייה מיוחדת לילדים על הספקטרום נפתחה בתל אביב

משחקייה מיוחדת לילדים על הספקטרום נפתחה בתל אביב

באחד מימי שישי לפני מספר חודשים הגעתי לפגוש שתי בחורות צעירות, סטודנטיות ויזמיות, שקמו והקימו את המקום שעליו חלמתי מאז שבני אובחן. גם אני רציתי להקים משחקייה שבה ילדים לא יוכלו לצאת משטחה כי השער תמיד נשאר פתוח על-ידי איזה הורה או ילד, וכן יוכלו להיות חופשיים להיות עצמם. היה לי קשה מדי ליזום ולהוציא את המשחקייה אל הפועל למרות נסיונות ראשוניים שעשיתי בנושא, ועל כן שמחתי מאוד לשמוע על "משחקייה על הספקטרום".

"משחקייה על הספקטרום" הוא מיזם חברתי שקם במסגרת התוכנית "החממה ליזמות חברתית-עסקית" של המכללה האקדמית ת"א-יפו, תוכנית המעודדת ומכשירה סטודנטים להקים פרויקטים לשינוי חברתי.

משחקייה על הספקטרום
משחקייה על הספקטרום

שקד פרומקין ואילנה מולקנדוב – שתי בחורות מדהימות במיוחד, מסורות, חרוצות ובעלות מעוף, זיהו בעיה – למרות העלייה במספרי הילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, בודדות הסביבות המותאמות עבורם. עיקר המסגרות הקיימות כיום הינן טיפוליות, ולא קיימת מסגרת המותאמת לצרכיהם שמטרתה הנאה בלבד. בנוסף, הורים לילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי מתקשים למצוא במשחקיות הרגילות פינה שקטה, בילוי רגוע ונטול דאגות וביקורתיות.

מכאן הן הגו את "משחקייה על הספקטרום", השואפת לספק מענה מותאם לשעות הפנאי לילדים על הספקטרום האוטיסטי (בגילאי שנתיים עד שבע) והוריהם, ליצור מקום שיאפשר משחק והנאה בסביבה מותאמת ולא שיפוטית עבור הילדים. כמו כן המשחקייה שואפת ליצור קהילת הורים תומכת.

המשחקייה מותאמת לצרכיהם המיוחדים של הלקוחות הקטנים – התאמה סביבתית, חברתית וחושית, בה הם יכולים לשחק בחופשיות ולהרגיש שווים בין שווים.
צוות המשחקייה מקבל הדרכה וליווי אישי מאנשי מקצוע בתחום המלווים את הפעילות, במטרה ליצור קשר אישי והיכרות מעמיקה עם הילדים, על-מנת לעודד משחק חברתי. בתוך כך נוצרת גם קהילת הורים.

מיזם "משחקיה על הספקטרום" הוקם ע"י:
אילנה מולקנדוב – אחות לילד המאובחן על הספקטרום האוטיסטי, סטודנטית למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית ת"א-יפו ומטפלת מוסמכת בגישה ההתנהגותית ABA. שקד פרומקין היא סטודנטית למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית ת"א-יפו ובעלת רקע עשיר בהדרכה ועבודה עם ילדים ונוער.

אילנה ושקד תשמחנה לקבל משחקים, תרומה כספית, מקום, רעיונות או סתם תמיכה.

ליצירת קשר:
playground.spectrum@gmail.com

אילנה מולקנדוב- 052-3618387,  Ilana.mul91@gmail.com
שקד – 052-4733342, Shaqed.frumkin@gmail.com

אודות גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים עוסקת בכתיבה, עריכה והקמת אתרים. בעברה עיתונאית ועורכת באתרי אינטרנט. בוגרת לימודי קולנוע. מייסדת אתר שוקולד כחול. נשואה לדורון, איש מחשבים וטייס, ואמא גאה של לוטוס-רן, יהונתן ושרון-לוקאס. כולנו היפראקטיביים (בכייף שלנו), חלקנו גם אוטיסטים

מומלץ לבדוק את

הנגשה קוגניטיבית היא עדיין עניין של רצון טוב

החברה מחוייבת להנגיש גם עבורנו את המרחב הציבורי. אני מאמינה שהדור הצעיר, זה שרואה ילדים משולבים, יתפוס את המוגבלות שלנו אחרת

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים