דף הבית / חינוך / ילד, ילדה ומזרק

ילד, ילדה ומזרק

בשנים האחרונות, עם ריבוי אבחנות של ילדים על הקשת האוטיסטית, נפתחים באופן טבעי גני ילדים נוספים בקטגוריית "גן תקשורתי", כלומר גן המיועד לילדים עם לקות תקשורתית.

השנה נפתח בראשון לציון גן חדש בשם ילד ילדה וקשת. הגן מאוכלס בבני הגיל הצעיר (פעוטות).

אמנם מדובר בבשורה טובה עבור לא מעט הורים, שכן לא תמיד נמצא מקום פנוי בגני התקשורת. אולם עבור הורי הילדים המתחנכים בגן ילד ילדה וקשת, השמחה היתה קצרה מאוד: ההורים נדהמו לגלות כי ילדיהם משחקים בתוך חול מלא בצועה של חתולים, בדלי סיגריות, שברי זכוכיות, מזרקים ואשפה בלתי מזוהה.

syringe

בנוסף לסיכון הבריאותי, קיימים בגן גם סיכונים פיזיים ממשים: בחצר הגן יש גם בורות עמוקים בתוך החול. בור אחד כוסה באופן חלקי עם חול, אך ממש לידו כבר נפער בור נוסף.

gan2

עוד יש בחצר גם מדרגה מסוכנת עליה ניתן לטפס ממש בקלות, ובקלות גם ליפול, ואם כל זה לא מספיק – עם מעט מאמץ ניתן לדלג מעל גדר הגן ולצאת החוצה ממתחם הגן.

gan1

צוות הגן פנה לעיריה עוד לפני פתיחת שנת הלימודים בדרישה לטפל במחדלים הללו. ההורים התקשרו למוקד 106, פנו בכתב בשבוע שעבר לראש עירית ראשון לציון, דב צור, למינהל החינוך ולמחלקת פניות הציבור בדרישה לטפל מיד בנושא אך לא קיבלו שום תגובה. השעה האחרונה (16:00) הגיעה תשובה מעירית ראשון לציון, לפיה המחדלים מסכני החיים יטופלו בחופשת סוכות. מיותר לציין כי עד לחג סוכות נמצאים הילדים תחת סכנות רבות וחוסר נעימות גדולה.

אודות גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים, עיתונאית ועורכת. בוגרת לימודי קולנוע. חוקרת אוטיזם פרטית. מייסדת אתר שוקולד כחול, נשואה לדורון, איש מחשבים בהווה וטייס בהתהוות ואמא מאושרת (וסחוטה) של נוגה, יהונתן ושרון-לוקאס, חלקם אוטיסטים.

מומלץ לבדוק את

אבי קמינסקי. צילום: גידי לויתן

יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות: "החוק החדש עלול להביא למכלול של בעיות ארגוניות ולאפליה"

נדמה שבוועדת החינוך העדיפו לא לקחת את טיעוני המתנגדים במסגרת השיקולים והתיקון לחוק החינוך המיוחד עבר לקריאה שנייה ושלישית

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים