דף הבית / מחקרים / האם ניתן "להשתחרר" מאוטיזם?

האם ניתן "להשתחרר" מאוטיזם?

הורים רבים לילדים שאובחנו על הספקטרום האוטיסטי יוצאים ללקט את הסיפור (האורבני?) הבא: הילד אובחן, אבל אז טופל בשיטת…לפי גישת…פשוט עשינו איתו הרבה …..והילד פשוט פלופ. יצא מהספקטרום!

אוטיזם הוא מצב / מבנה נוירולוגי והוא מאפיין את האדם. האם יש תנודות על הרצף האוטיסטי? כן. על כך אנשים רבים יוכלו להעיד – רופאים, מטפלים, בני משפחה.

אבל מה זה "לצאת מהספקטרום?" האם מדובר בסוג של רפואה, החלמה?

לא מעט "עדויות של ממש" יגיעו אל ההורים, אולם יש לקבל כל מידע בעירבון מוגבל. ראשית, אף ילד אינו "ממוקם" על הספקטרום כמו חברו, שנית, כל ילד מגיב באופן שונה לטיפול רגשי / התנהגותי / תרופתי וכדומה.

כותרות בעיתונים, דוגמת זו שפורסמה הערב באתר מאקו, יכולה להפיח תקוות שווא. המאמר המדובר נפתח במשפט המשמעותי – despite no longer meeting diagnostic criteria for Autism Spectrum Disorder (ASD), exhibit personality traits often found in those with ASD.

הספקטרום הוא נרחב, נרחב, והאנשים עליו שונים זה מזה. העבודה על הקשיים היא חיינו. היזהרו מסיפורי אגדות. האוטיזם לא יפוג בחצות.

אודות גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים עוסקת בכתיבה, עריכה והקמת אתרים. בעברה עיתונאית ועורכת באתרי אינטרנט. בוגרת לימודי קולנוע. מייסדת אתר שוקולד כחול. נשואה לדורון, איש מחשבים וטייס, ואמא גאה של לוטוס-רן, יהונתן ושרון-לוקאס. כולנו היפראקטיביים (בכייף שלנו), חלקנו גם אוטיסטים

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים