דף הבית / חדשות / האם בארון טראמפ אוטיסט?

האם בארון טראמפ אוטיסט?

האם בארון טראמפ אוטיסט? האם זה משנה? רלוונטי? האם זו שאלה לגיטימית?

היתה זו השחקנית רוזי אודונ’ל הראשונה שהציגה את השאלה, כבר בנובמבר 2016 בטוויטר שלה. היא טרחה והעלתה לינק לסרטון ביוטיוב המדגים את התנהולותו של הילד בן ה-10, משל היתה חוקרת המציגה את ממצאיה.

הסרטון, שהועלה לפי הטענה על-ידי בחור על הקשת בעצמו, קורא להפסיק להתנהג באלימות ובחוסר סבלנות אל ילדים אוטיסטים, ולהפסיק להתעסק בהתנהגותו המוזרה של בארון.


אודונל הסבירה את הפוסט שלה בכך שבתה דקוטה אובחנה בגיל שלוש וחצי על הרצף האוטיסטי ומאז היא קוראת ולומדת את הנושא, ונראה שהיא מצאה סימנים בהתנהגותו של בארון שמעידים בעיניה או לפרשנותה על אוטיזם.

הסרטון הרגיז מאוד את מלניה, זוגתו של נשיא ארצות הברית ואמו של בארון, ששכרה עורך דין שיטפל בכך. הסרטון הוסר מיוטיוב.

הדיבורים על בארון טראמפ כל-כך חרגו מגבול הטעם הטוב, עד שצ’לסי בתם של ביל והילארי קלינטון שבעצמה זכתה להיות במקום הזה בעבר, יצאה להגן עליו.


בהמשך מצאה אחת מהכותבות של התוכנית הפופולארית saturday night live קייתי ריץ’ עניין מיוחד בתנועות ובמחיאות הכפיים של בארון בטקס ההשבעה וצייצה כי בארון, שלומד בחינוך ביתי, יהיה הילד הראשון שיורה בבית הלבן (במין בדיחה על ילדים בארה”ב שיורים בבית הספר).

לאחר שהושעתה פירסמה הודעת ההתנצלות בטוויטר שלה, הודעת התנצלות מתרפסת ואומללה. אין ספק שמישהו הסביר לה למה כדאי לה להפוך עכשיו לשטיחון רגליים.

רוב השיח בנושא עסק בשאלה האם תנועותיו או התנהגותו אכן מעידים שהוא על הספקטרום, אבל היי, זה בסדר גמור להיות אוטיסט. זה גם בסדר גמור לא לדבר על כך, במיוחד כשמדובר בילד. העיסוק בכך חרג מפרופורציות ומריח מרכילות. האם עובדת היותו של בארון אוטיסט – במידה שהוא אכן על הרצף – רלוונטית לכהונת אביו?

ייתכן שכן. בעבר פירסמתי כאן את התייחסותו של דונאלד טרמפ לנושא החיסונים וטענתו לקיום קשר בין חיסונים לבין אוטיזם. למרות זאת, זכותו של בארון להישאר בארון. תרתי משמע.

אודות גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים עוסקת בכתיבה, עריכה והקמת אתרים. בעברה עיתונאית ועורכת באתרי אינטרנט. בוגרת לימודי קולנוע. מייסדת אתר שוקולד כחול. נשואה לדורון, איש מחשבים וטייס, ואמא גאה של לוטוס-רן, יהונתן ושרון-לוקאס. כולנו היפראקטיביים (בכייף שלנו), חלקנו גם אוטיסטים

מומלץ לבדוק את

הורים קיימו קבלת שבת מול ביתו של שר החינוך בנט

עשרות משפחות שלהן ילדים עם צרכים מיוחדים עדיין לא יודעות היכן ילמדו ילדיהן בשנת הלימודים הנפתחת בעוד שבועיים בלבד. שר החינוך יצא אל המפגינים ושוחח עמם

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים