Home / ספרים על אוטיזם / הדרקון שירק אש על עוגות יום הולדת

הדרקון שירק אש על עוגות יום הולדת

צ'ינגו הוא דרקון צעיר המתרגש מאוד להשתתף במסיבות יום ההולדת של חבריו. אבל יש בעיה – כדרקון הוא נושף אש, מה שגורם לכך שהוא מקלקל את כל המסיבות שאליהן הוא מוזמן. ברור שלא בכוונה – הוא רק רוצה להשתתף…

כך ממסיבה למסיבה ממשיך הדרקון בפעולתו הטבעית – נשיפת אש – שגורמת לדברים להישרף ולעוגמת נפש לחבריו. חבריו, עם זאת, ממשיכים להזמין את צ'ינגו למסיבות יום ההולדת שלהם – כי אנחנו אוהבים את החברים שלנו כמו שהם.

גם אמו של צ'ינגו עוזרת לו לקבל את עצמו כפי שהוא – אתה דרקון, ודרקונים יורקים אש. אתה מיוחד ואני אוהבת אותך.

מחוזק מהסביבה ממשיך צ'ינגו לחכות להזמנות ולבסוף הוא אף מגלה שהחיסרון שלו יכול להפוך ליתרון – והוא מציל את מסיבת יום ההולדת של ידידו הבואש.

"דְּרָקוֹנִים לֹא יְכוֹלִים לְכַבּוֹת נֵרוֹת יוֹם הֻלֶּדֶת" – ספר ילדים חדש שהתפרסם לאחרונה בהוצאת אופיר ביכורים, נכתב על-ידי גל קורנקופ – צעירה בת 22 – שגם איירה את האיורים הצבעוניים והמתוקים.

הספר נכתב בהשראת עבודתה של גל עם ילדים על הקשת האוטיסטית בבית אקשטיין. בספר רצתה להעביר את מסר ההערכה העצמית, אותו היא דואגת להעביר לילדים שאיתם היא עובדת. "לדוגמא", היא מספרת, "במידה שילד לא מצליח במשימה מסוימת, אני אומרת לו "כל הכבוד על המאמץ ובטוחה שתצליח בפעם הבאה". מבחינתי, כל יום הוא יום חדש, אם יש משהו שהם לא הצליחו אתמול, זה לא אומר שהם לא יצליחו היום, ותמיד צריך לנסות".

 

גל קרונקופ מקריאה את ספרה לילדים הגן
גל קרונקופ מקריאה את ספרה לילדים הגן

 

"בנוסף, לכל ילד יש את הייחודיות שלו, ואני כל הזמן מזכירה להם את זה. בכל מסגרת שבה עבדרתי קיבלתי ונחשפתי לערכים שונים. כל מקום שם דגש על משהו אחר – תלוי באנשים הנמצאים באותו מקום. בעיניי, כאן נכנס מקומם של הספרים, לחזק את הערכים הנלמדים במסגרות השונות. בעיניי יש עוד המון מסרים חינוכיים שצריך לחזק בקרב ילדים כמו סובלנות אחד כלפי השני, הקשבה, גישה חיובית לחיים ועוד".

את הספר הקראתי לבני בן השבע וחצי שאינו על הספקטרום. הספר זכה להתלהבות רבה ונקרא שלוש פעמים כמעט ברצף. הוא נהנה לעקוב אחר התנהלותו של צ'ינגו במסיבות ואחר רגשותיו בעקבות המסיבות, ובעיקר לנחש את האסון הבא…המסר שכל אחד מאיתנו שווה ושצ'ינגו מוזמן למסיבות על אף שהוא קצת מפשל הוא מסר חשוב מאוד – לילדים, ולא פחות – למבוגרים.

את "דְּרָקוֹנִים לֹא יְכוֹלִים לְכַבּוֹת נֵרוֹת יוֹם הֻלֶּדֶת" ניתן להשיג בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של הוצאת  'אופיר ביכורים' בכתובת www.ofir.org.il. מחיר מומלץ לצרכן 56 ש"ח.

About גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים עוסקת בכתיבה מאז שלמדה אותיות מורה ליוגה, מנחת מדיטציה ו-NLP. נציגת הורים בוועדות זכאות ואפיון של משרד החינוך. בעברה עיתונאית ועורכת באתרי אינטרנט. בוגרת לימודי קולנוע. מייסדת אתר שוקולד כחול. נשואה לדורון, איש מחשבים וטייס אמא גאה של לוטוס-רן, יהונתן ושרון-לוקאס כולנו היפראקטיביים (בכייף שלנו), וחלקנו אוטיסטים

Check Also

הסוד של רון, ספרים על אוטיזם, ספרות על אוטיזם

"הסוד של רון" – ספר להנגשת האוטיזם

הספר נכתב כדי להסביר לילדים בשפה מובנת איך מרגיש ילד עם אוטיזם דרך עולמו המיוחד ולעודד אותם לייצר אינטראקציות עם שונים מהם

כתיבת תגובה

תפריט נגישות