Home / חינוך / מצילים את מסגרות התקשורת: ההורים עותרים לבג"ץ וזקוקים לעוד חתימות

מצילים את מסגרות התקשורת: ההורים עותרים לבג"ץ וזקוקים לעוד חתימות

מאות הורים לילדים עם אוטיזם חתמו על עתירה לבג"ץ נגד משרד החינוך במחאה על הודעת המשרד לפני חודש על קיצור יום הלימודים בכל מסגרות החינוך של ילדים ובני נוער על הספקטרום. העותרים זקוקים לחתימות נוספות על-מנת להגיש בג"ץ.

את המחאה והעתירה יזמה רינת גור, לאחר שלפני חודש בדיוק (14.6.2023) הוציא מנכ"ל משרד החינוך, אסף צלאל, מכתב לפיו בעקבות מחסור בכוח אדם במסגרות תקשורת (גנים וכיתות), הוחלט כי בשנת הלימודים הקרובה – תשע"ד – יקוצרו ימי הלימוד במסגרות התקשורת באופן גורף בכל הארץ, כך שיום הלימודים בהן יסתיים בשעה 16:00, במקום בשעה 16:45, כפי שנהוג ב-27 השנים האחרונות.

כמו הורים רבים, גם רינת גור, אמא לילד שלומד בביה"ס ברקת בחדרה, המתמחה בחינוך ילדים על הספקטרום, ראתה את המכתב, והחליטה שתעשה הכל כדי שהגזירה הזאת לא תנחת על ראש ההורים ותגרום לנזקים עצומים כמו פיטורים וקושי להתמודד עם העומס היומיומי. היא גייסה אמא נוספת, סיגל סקיזדה, ויחד הן הקימו קבוצה ארצית למאבק – "מצילים את מסגרות התקשורת". הבשורה התפשטה בכל הארץ ומאות הורים הצטרפו למאבק.

כעת, באמצעות משרד עו"ד קידר, עותרים לבג"ץ מאות הורים לילדים עם אוטיזם מכל רחבי הארץ. בכתב התביעה טוענים העותרים כי מדובר בהחלטה בלתי-חוקית ובלתי-חוקתית, וכי בהליך קבלת ההחלטה נפלו פגמים רבים ומהותיים היורדים לשורשו של ההליך המנהלי, באופן המחייב את ביטולה של ההחלטה לאלתר.

עוד מנמקים ההורם בכתב התביעה כי הצורך ביום לימודים ארוך נובע גם מהקושי לשלב ילדים עם אוטיזם בפעילויות שגרתיות המתקיימות בקהילה בשעות אחר הצהריים כגון חוגים, הצורך שלהם בחברה, המוביל לשיעור התאבדות גבוה בקרב אוטיסטים רבים החשים בדידות, וכן הצורך בהשגחה ובליווי צמוד.

התביעה מתייחסת גם לעניין הטענה במחסור בכוח אדם – "להורים ידוע כי הטענה לפיה קיים מחסור בכוח אדם אינה נכונה, וזאת בלשון המעטה. אכן, קיימות ברחבי הארץ בעיות נקודתיות של מחסור בכוח אדם במסגרות התקשורת. ואולם, הדרך להתמודד עם מחסור נקודתי זה הוא בפתרונות אד-הוק נקודתיים. לעניין זה יובהר כי הכשל המתמשך בכוח אדם נובע בעיקרו מתנאי העסקה ירודים ולא ראויים של צוותי ההוראה, שהפתרון
הנדרש לו הוא שיפור תנאי ההעסקה של צוותי ההוראה,ולא קיצוץ שעות הלימודים על חשבון
הילדים".

עוד טוענים ההורים כי קיצור יום הלימודים מהווה פגיעה בזכות לשיוויון של הילדים ופגיעה אנושה בחופש העיסוק של ההורים.

להצטרפות לעתירה – יכולים לחתום גם סבים וסבתות משני הצדדים – היכנסו לקישור הבא:

https://tinyurl.com/4c5fefmu

About גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים עוסקת בכתיבה מאז שלמדה אותיות מורה ליוגה, מנחת מדיטציה ו-NLP. נציגת הורים בוועדות זכאות ואפיון של משרד החינוך. בעברה עיתונאית ועורכת באתרי אינטרנט. בוגרת לימודי קולנוע. מייסדת אתר שוקולד כחול. נשואה לדורון, איש מחשבים וטייס אמא גאה של לוטוס-רן, יהונתן ושרון-לוקאס כולנו היפראקטיביים (בכייף שלנו), וחלקנו אוטיסטים

Check Also

יוני כנרי

"אני לא רוצה שהבת שלי תגיד לי: 'אבא, לא עשית בשבילי מספיק'"

מאת יוני כנרי צילום מתוך האלבום המשפחתי שמי יוני כנרי. אני לא פרופסור ולא מומחה ...

כתיבת תגובה

תפריט נגישות