Home / אירועים / פסטיבל "כולנו דומים, כולנו מיוחדים" נפתח היום

פסטיבל "כולנו דומים, כולנו מיוחדים" נפתח היום

היום (16 בנובמבר – יום הסובלנות הבינ"ל) ייפתח פסטיבל "כולנו דומים, כולנו מיוחדים" ויימשך עד ה–10 בדצמבר (יום זכויות האדם הבינ"ל). במרבית האירועים תתאפשר כניסה חופשית או בעבור תשלום סמלי.

במסגרת הפסטיבל יתקיימו אירועי תרבות, הצגות ומופעים המותאמים לאנשים עם מוגבלות ולכלל הקהילה. הפסטיבל נערך ביוזמת בית איזי שפירא ברעננה, המסייע בשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה, בשיתוף עם עיריית רעננה ובחסות חברת "קרדיט סוויס", וייערך סביב שלושה ימים בינלאומיים המצוינים בחודש הקרוב: האירועים ייפתחו ביום הסובלנות הבינ"ל ב-16 בנובמבר ויינעלו ביום זכויות האדם הבינ"ל ב-10 בדצמבר, כאשר במהלך הפסטיבל יצוין גם היום הבינ"ל לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
 

לו"ז אירועי הפסטיבל:

ביום ה', 16 בנובמבר, בשעה 16:45 ייערך במרכז המוסיקה ברעננה מופע מוסיקלי למשפחות – "איתמר פוגש ארנב" המבוסס על סיפורו של דוד גרוסמן ובשילוב המוזיקה של יוני רכטר. זאת באדיבות הכנר והמנצח הבינלאומי מר יצחק פרלמן, זוכה פרס "בראשית". עלות כרטיס: 30 ש"ח. המופע מותאם ומונגש עבור ילדים ובוגרים עם מוגבלות.

ביום ו', 24 בנובמבר, בשעה 9:00, בקולנוע לב הפארק ברעננה תיערך הקרנה של סרט הקולנוע "משפחת בלייה" המתאר את סיפורה של פאולה, צעירה שמסייעת לבני משפחתה אשר כולם חירשים. הסרט מציג את ההתלבטות של פאולה ביחס למעבר לפריז, שעשוי לקדם יכולת השירה שלה, אך ייאלץ אותה לעזוב את משפחתה מאחור.

לאחר הקרנת הסרט תיערך הרצאתו של המוסיקאי אילן דמתי שחושף את סיפורו האישי ומסביר כיצד דווקא מתוך עולם הדממה צמח להגשים את חלומו להפוך למוסיקאי מצליח. הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

ביום ד', 29 בנובמבר, בשעה 10:15 תיערך בבית איזי שפירא ברעננה סדנת גאגא – שפת התנועה שפיתח הכוראוגרף הישראלי אוהד נהרין ואשר לראשונה מותאמת לאנשים עם מוגבלות ולקהל הרחב. הסדנה תועבר על ידי מדריכים מלהקת בת-שבע. הסדנה מאפשרת לחקור, לחזק, לפתח גמישות בגוף ולהעיר את החושים והדמיון. ההשתתפות ללא תשלום ובהרשמה מראש.

ביום א', 3 בדצמבר, בשעה 17:00 במשכן למוסיקה ואמנויות רעננה תעלה הצגת הילדים "החופש לזוז" של תיאטרון חיפה. ההצגה מספקת הצצה לעולמו הפנימי של ילד היפראקטיבי עם בעיות קשב וריכוז, שבעזרת המוסיקה מתעל את האנרגיות הפרועות שבו ליצירה ושירה ועל ידי כך משיג שליטה עצמית, ביטחון, הצלחה בלימודים ויחסים קרובים עם הסביבה. מחיר כרטיס: 40 ש"ח.
בנוסף, לאורך הפסטיבל תיערך סדרת הרצאות – "נגיש על הבר" במסגרתו בר ה-MURPHY'S ברעננה יארח שני אנשים  מעוררי השראה שישתפו בסיפורם: הטניסאי והאלוף הפאראלימפי נועם גרשוני יתארח ב-3 בדצמבר וזיו שילון, הקצין שנפצע במבצע 'צוק איתן', איבד את ידו והפך למקור השראה לרבים, יתארח בבר ב-10 בדצמבר. פסקל ברקוביץ, ספורטאית פאראלימפית ובמאית תתארח בבית איזי שפירא להרצאה פתוחה לציבור ב-5 בדצמבר.

לרכישת כרטיסים: קול טיקט *8864 | tickets.raanana.muni.il

לפרטים נוספים אודות האירועים: אתר אירועי בית איזי שפירא: http://events.beitissie.org.il/he/home

About גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים עוסקת בכתיבה מאז שלמדה אותיות מורה ליוגה, מנחת מדיטציה ו-NLP. נציגת הורים בוועדות זכאות ואפיון של משרד החינוך. בעברה עיתונאית ועורכת באתרי אינטרנט. בוגרת לימודי קולנוע. מייסדת אתר שוקולד כחול. נשואה לדורון, איש מחשבים וטייס אמא גאה של לוטוס-רן, יהונתן ושרון-לוקאס כולנו היפראקטיביים (בכייף שלנו), וחלקנו אוטיסטים

Check Also

"לפעמים לוקח שנים לגלות את הכוחות הקיימים בתוך הילד"

פרופסור אתי דרומי לימדה קורס בנושא אוטיזם באוניברסיטת תל אביב. במהלך הקורס הבינה שאין בנמצא די מקורות וחומרי רקע עיוניים לקריאה על אוטיזם, אז היא ישבה לכתוב את הספר הכי מקיף שתמצאו בעברית

כתיבת תגובה

תפריט נגישות