Home / חדשות / הורים קיימו קבלת שבת מול ביתו של שר החינוך בנט

הורים קיימו קבלת שבת מול ביתו של שר החינוך בנט

עשרות משפחות הגיעו היום לקבלת שבת מחאתית מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה. האירוע, שהיה מתוכנן להתחיל בשעה שלוש בצהריים, הוקדם לשעה 12:00 לאחר פניות רבות מצד משפחות שומרות שבת שרצו להשתתף במחאה.

על הדשא שמול בית משפחת בנט התאספו עשרות משפחות שלהן ילדים עם צרכים מיוחדים. חלקן עדיין לא יודעות היכן ילמדו ילדיהן בשנת הלימודים הנפתחת בעוד שבועיים בלבד. משפחות אחרות הגיעו כדי להזדהות ולתמוך. שר החינוך יצא אל המפגינים ושוחח עמם. הוא זכה גם לשמוע ממקור ראשון ילדים על הספקטרום שהסבירו לו את הקשיים שהם נתקלים בהם במערכת החינוך. שר החינוך הבטיח כי יטפל בנושא דבר ראשון עם תחילת השבוע.


למרבה הצער, לא מדובר בשנה בעייתית במיוחד. גם שנת הלימודים שהסתיימה לפני חודשיים נפתחה כאשר שר החינוך מברך "את כל ילדי ישראל שהחלו היום את שנת הלימודים", בעוד פניות רבות של קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, בראשותה של עו"ד רויטל לן-כהן, נשארו ללא מענה. לן-כהן עמדה גם מתחת לביתה של שרת החינוך יולי תמיר כאשר בנה אלעד לא קיבל את המענה שהיה זקוק לו בגן. השנה הוא עולה לכיתה ט'. 10 שנים עברו מאז.

"אנו בימים האחרונים של חופשת הקיץ, ולמרבה הצער, ילדים רבים עדיין לא יכולים להתחיל את שנת הלימודים.
ילדים רבים לא יתחילו את שנת הלימודים בעוד שבועיים, ובכללם ילדים שגוזלים מהם את החוויה של עליה לכיתה א'". הודעה זו יצאה מטעם קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, שהוקמה על-ידי מספר הורים בעקבות המחאה החברתית. המקרים הבעייתיים נוגעים הן לילדים בחינוך המיוחד והן לילדים הלומדים בחינוך הרגיל, עם אוטיזם ומוגבלויות אחרות.

 

מהן הבעיות הקיימות כרגע בשטח, שבועיים לפני תחילת שנת הלימודים?

* לא לכל הילדים יש אישורים לשעות סיוע לילדים משולבים כי נגמרו התקציבים בטרם חולקו לכלל הילדים הזכאים

* אין מסגרות חנ"מ מספיקות לזכאים להשמה ולכן יש ילדים שנותרו ללא שיבוץ

* לא הסתיימו ועדות ההשמה, העררים והחריגים, וכרגע כל ההחלטות תקועות בגלל היעדר תקציבים, ומכיוון שאין מקומות לשיבוץ

* אין מספיק תקנים לסייעות תגבור בתוך מסגרות החנ"מ

* בוטלו הזכאויות לסייעות רפואיות לחלק ניכר מהילדים שהיו זכאים

* אין כוח אדם לאייש משרות, בעיקר אין סייעות

* לא כל ההנגשות הכלליות או הפרטניות הסתיימו עבור תלמידים בגנים ובבתי הספר קבלת השבת שנערכה היום הגיעה רק לאחר שורה של צעדים שכבר ננקטו: מספר ארגונים, ובהם קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, פנו לח"כ קארין אלהרר, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, לקיים דיון במצב. הדיון התקיים ביום שני האחרון, 15.8.17 (ניתן להתעדכן בקישור), הוקמה קבוצה בפייסבוק לריכוז פניות: שכחו אותנו בבית – תלמידים מיוחדים  2017

אם גם אתם לא יודעים עדיין לאן שובץ ילדכם בשנת הלימודים הבאה, או שנתקלתם בקושי, מוזמנים לפנות בלינק הבא: תלמידים עם צרכים מיוחדים שעניינם טרם הוסדר

בשבוע הבא, יום רביעי 23.8.17 בשעה 11:00 יתקיים דיון נוסף בכנסת, הפעם בועדת החינוך, ומטרתו בדיקת היערכות משרד החינוך לשנת הלימודים.

מי שמבקש להגיע לדיון מוזמן לפנות למייל special.families.il@gmail.com עם הפרטים הבאים:

שם פרטי ומשפחה, ת"ז, מס' נייד, כתובת לקבלת אישור כניסה.

נכים המגיעים ברכב נכה יוכלו לבקש אישור כניסה.

ניתן לעקוב בדף הפייסבוק הורים רוצים לנשום לרווחה

 

About גלי כרמלי שרים

גלי כרמלי-שרים עוסקת בכתיבה מאז שלמדה אותיות מורה ליוגה, מנחת מדיטציה ו-NLP. נציגת הורים בוועדות זכאות ואפיון של משרד החינוך. בעברה עיתונאית ועורכת באתרי אינטרנט. בוגרת לימודי קולנוע. מייסדת אתר שוקולד כחול. נשואה לדורון, איש מחשבים וטייס אמא גאה של לוטוס-רן, יהונתן ושרון-לוקאס כולנו היפראקטיביים (בכייף שלנו), וחלקנו אוטיסטים

Check Also

הסעות חינוך מיוחד

תקדים בירושלים: הורים לילדים הזכאים להסעות יקבלו תשלום עבור הסעת ילדיהם למסגרת

בשורה משמחת להורים לילדים עם מוגבלות בירושלים: לאחר סדרת פגישות ודיונים בין עיריית ירושלים לפורום ...

כתיבת תגובה

תפריט נגישות